Dış Ticaret Yetkili Yardımcısı Sınav İlanı

Dış Ticaret Yetkili Yardımcısı (Son Başvuru Tarihi 17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 17:30)

Firmamız, Antalya’da oluşturmayı planladığı dış ticaret ekibi için yetiştirilmek üzere genç üniversite mezunları veya yüksek lisans öğrencilerine ihtiyaç duymaktadır.

Genel Nitelikler

Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yabancı üniversitelerin, iktisat, işletme, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, maliye ve hukuk bölümleri başta olmak üzere tercihan sosyal bilimler alanında lisans eğitimi almış veya yüksek lisans derecesi bulunan veya yüksek lisans eğitimine devam eden, 1990 ve sonrası doğumlu, bay/bayan;

  • İthalat, ihracat ve gümrük mevzuatı ve dış ticaret operasyonları ile ilgili çalışma yapmaya istekli,
  • Problem çözme ve analitik düşünme becerilerine sahip,
  • Dinamik çalışma ortamlarına ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
  • Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü, yaratıcı, dış görünümüne önem veren,
  • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya tecil ettirmiş,
  • MS Word, Excell, Power Point uygulamalarına hakim,
  • “Intermediate” düzeyde ingilizce bilgisine sahip ve belgeleyebilecek,
  • “dış ticaret yetkili yardımcılarına” ihtiyaç duyulmaktadır.

Görev Tanımı

Firmamız, yetiştireceği personeli aşağıdaki alanlarda çalıştırmayı planlamaktadır;

Yurtdışı pazar araştırmalarında bulunmak, uluslararası ticari fuarlara katılım sağlamak, müşteri ilişkilerini oluşturmak ve geliştirmek, ihracata dayalı devlet yardımları konusunda iş ve işlemleri yürütmek, çeşitli hibe ve destek programları için projeler hazırlamak.

Mülakat İçeriği

Firmamız, başvuru sahiplerine, genel analitik becerilerini ölçmeye dayalı olarak, Word, Excel ve Power Point uygulamalarına olan hakimiyetlerinin tespiti ve İngilizce konuşma, yazma ve okuma alanlarındaki bilgilerine yönelik çeşitli sorular yönelterek mülakatları tamamlayacaktır.

Firmamız, bünyesinde uzun vadeli çalışabilecek, gerçek ihtiyaç sahibi, öğrenmeye açık, özverili, saygılı ve toplumda örnek oluşturabilecek personeli bulmaya ve yetiştirmeye gayret etmektedir.

Başvuru Şekli

Başvurmaya istekli adayların son başvuru tarihi olan 17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 17:30’a kadar, fotoğraflı özgeçmişlerini career@esustrade.com adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru ile ilgili bütün hususlar internet sitemizde yer almaktadır. Adayların telefon yolu ile firmamız yetkililerine başvurmaları veya bilgi talep etmeleri, yoğun iş programı olan firma temsilcilerimizin iş yüklerini artırmaktadır. Firmamız başvuruları değerlendikten sonra mutlaka sizlerle iletişim kuracaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Özel Hususlar

Firmamızın yeni kurulacak Antalya Ofisi için işe almayı planladığı dış ticaret yetkili yardımcılarının öncelikle Antalya’da ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Antalya dışında ikamet eden kimselerin bu göreve başvurmaları uygun değildir.

Firmamız öncelikle tecrübesiz adayları değerlendirecektir. Mezun olduktan sonra 4 yıl ve üzerinde herhangi bir iş kolunda çalışmış kimselerin bu pozisyona başvurmaları uygun değildir. Firmamız, kendi yetiştireceği personel ile çalışmayı tercih etmektedir.